חברי MyTzadikהרשמה חינם!
רבי חזקיה שבתאי
תאריך הילולא: כ''ג אב מקום קבורה: ישראל
דרכי גישה
ירושלים: סנהדריה
(בסמוך לר' בן ציון חזן)
אביו: ר' גבריאל יהושע.
אמו: רחל.
אשתו: חנה.
סבתא: פרלה (מצד אמו).
מורו: ר' גבריאל יהושע [אביו].

נולד בשנת ה'תרכ"ב בעיר סלוניקי (יוון).
בגיל 5 עלה עם הוריו לארץ ישראל והתגורר בירושלים. למד בישיבת "חסד א-ל" בעיר העתיקה בירושלים ובשנת ה'תרל"ט נשא לאישה את בתו של ר' אלעזר מזרחי.
יחד עם ר' נחמן בטיטו ור' שמואל ניסים הדפיס כל שבוע במהלך השנים ה'תרמ"ד ועד ה'תרמ"ו גיליונות מתוך ספר שמות מעם לועז בלאדינו ושלח למנויים. בשנת ה'תרמ"ט יצא כשד"ר [שליח דרבנן] לטוניס (טוניסיה) ולטריפולי (לוב) ובשנת ה'תר"ן לבוכרה (אוזבקיסטן).
בשנת ה'תר"ס מונה לסגן החכם באשי ביפו (ישראל) ובשנת ה'תרס"ד מונה לחכם באשי בטריפולי (לוב). בשנת ה'תרס"ח החל לכהן כחכם באשי בחאלב [ארם צובא] (סוריה) ובמשך 18 שנות כהונתו נאלץ להתמודד עם שינוי השלטון בעקבות מהפכת הטורקים הצעירים, הגן על קהילת היהודים, פעל לשחרור 300 תלמידי חכמים מעבודת כפייה והציל את בית הקברות היהודי מחורבן. בשנת ה'תרע"ט יצא ללונדון (אנגליה) ולפאריז (צרפת) על מנת לגייס כספים לצורך ייסוד בית יתומים בחאלב אך בעקבות חילוקי דעות עם ראשי הקהילה בחאלב התפטר מכהונתו בשנת ה'תרפ"ו. שב לארץ ישראל ומונה לראב"ד [ראש אב בית דין] בירושלים, בשנת ה'ת"ש מונה כחבר מועצת הרבנות הראשית ובשנת ה'תש"ג ייסד את ישיבת "שערי אורה" בירושלים.
בשנת ה'תשט"ו השיב את נשמתו ליוצרה.
מספריו:
•    דברי חזקיהו: שו"ת ודרושים